Vítejte v Tučňákově!

Přijímáme děti již od 12 měsíců. Preferujeme individuální přístup a garantujeme nízký počet dětí ve skupině. Dáváme průchod přirozené dětské zvědavosti a rozvíjíme lásku k poznání. Díky profesionální péči a nadstandardnímu vybavení jsme získali ocenění Jesle roku a Školka roku.

Tučňákov
Tučňákov
Igloo Zahrada
Pracujeme s jedinečným kurikulem
Pracujeme s jedinečným kurikulem
Unikátní program podporující rozvoj dětí
Unikátní program podporující rozvoj dětí
Speciálně navržené pomůcky
Speciálně navržené pomůcky
Anglické bloky s rodilým mluvčím
Anglické bloky s rodilým mluvčím
Široká nabídka vzdělávacích a zájmových kroužků
Široká nabídka vzdělávacích a zájmových kroužků
Rodinné klima k rychlejší adaptaci dětí
Rodinné klima k rychlejší adaptaci dětí
tečky tečky

Zkušenosti klientů

Victoria Rychkova

Školka a jesličky jsou nádherné, komunikace, pedagogové a prostředí - všechno je na 5 ***** můj syn hodí do školky jenom 1 měsíc a už každý víkend mi ptá kdy půjde znova :)

srdce srdce srdce srdce srdce

Lucia Janíčková

Doporučujem všetkými srdiečkami, ktoré máme. Na začiatku prebehla skvela komunikácia a rychla adaptácia syna. "Tety" aj majitelka škôlky - sú profesionálne, milé a majú prirodeznú autoritu! Vymýšlajú bohaté programy na každý deň, vnútorné priestory a zahrádka sú dokonalé. Náš syn sa každé ráno teší do škôlky <3 Tučňákov je súčasť nášho života a nemenili by sme! Lucia

srdce srdce srdce srdce srdce

Jitka Holeczová

Tučňákov jsme s dcerou Eliškou objevily náhodou při procházce, prohlédla jsem si webovky a rozhodla se, že se poptáme osobně. Od toho momentu - první návštěvy na zkoušku - je to jednoznačná volba! Eliška si moc oblíbila tety, děti i prostředí a jejímu rozvoji program jesliček a následně i školky jen a jen prospívá. Zkrátka Tučňákov miluje a za nic na světě by jej nevyměnila, stejně jako já. Tety odvádí skvělou práci a já jsem moc vděčná za šťastné a spokojené dítě! Takže děkuji a vřele doporučuji!

srdce srdce srdce srdce srdce

Tereza

Dcera chodí do Tučňákova od 14 měsíců a je tam naprosto spokojená ???? Kolikrát ani nechce jít domů. Všechny "tety" jsou moc milé a ve všem nám vycházejí vstříc. Vymýšlejí pro děti pořád nové aktivity a dětem se opravdu věnují. Veliká výhoda Tučňákova je krásná zahrada. Za nás naprostá spokojenost ????

srdce srdce srdce srdce srdce

Veronika

Tučňákov doporučujeme na 100%. Čenda nastoupil na částečnou docházku už ve dvou letech, byl maličký, a tak pro nás bylo důležité, aby se na novém místě neztratil a měl v "tetách" podporu a oporu. Což se stalo. Kolektiv Tučňákova je jedinečný, vládne tam nadšení a dobrá naláda, ale taky ochota vyjít vstříc a spolupracovat, vnímat děti jako individuality, které mají různé potřeby. Syn tam strávil krásné dva roky, užil si spoustu aktivit, skvělé zahrady, udělal obrovské pokroky.

srdce srdce srdce srdce srdce

Tučňákův den

8:00 – 8:45

Příchod do Tučňákova.
Spontánní hry dle přání dětí.

8:45 – 9:00
Snídaně
(Tvarohový šáteček. Ovocný čaj/Voda/Kakao.)
9:00 – 9:10

Přivítání nového dne.

Seznámení s průběh činností

a připraveným programem. 

9:10 – 9:45

Hlavní program dne
tématický soubor aktivit

a činností.

10:00 – 11:30

Aktivity venku na zahradě

nebo procházka. 

Zájmové kroužky.

11:30 – 12:15
Oběd
Čtvrtek
Dnes papáme: Jáhlová polévka se zeleninou. Sýr v kukuřičných lupíncích, vařené brambůrky, dip ze zakysané smetany a okurky. Ovocný čaj.
12:15 – 15:00

Polední relaxace

s pohádkou

15:00 – 15:30
Svačinka
(Mango, ananas. Ovocný čaj/Voda.)
16:00 – 16:40

Odpolední indoor/outdoor aktivity.
Zájmové kroužky.

16:40 – 17:40

Odpolední spontánní hry dle

přání dětí. Postupné odchody.

Zájmové kroužky

Kroužky jsou zahrnuty v ceně školného

Další nabídka dle zájmu a osobní konzultace.

Angličtina

Angličtina

Kromě českého jazyka a jeho rozvoje zprostředkováváme dětem také výuku angličtiny. Zvolili jsme akreditovanou výukovou metodu Helen Doron English. Lekce probíhají s rodilým mluvčím a jsou velmi interaktivní, hravé a zábavné. Děti se seznamují s novými slovíčky, zpívají písně a prožitkovou formou si osvojují cizí jazyk.

Sportíci

Sportíci

Pravděpodobně nejoblíbenější kroužek ze všech jsou právě sportíci. Jedná se o všestrannou sportovní průpravu dětí. Každý trénink je tvořen na míru a reflektuje aktuální potřeby jednotlivců. Na správnost provedení jednotlivých cviků i fyziologii a motivaci dohlíží zkušený trenér Lukáš Bodeček. 

Jóga

Jóga

Zdravotní cvičení sestavené speciálně dle dětské anatomie pro rozvoj správného držení těla. Učíme se techniky dýchaní, protahování, relaxace, imaginace vše uzpůsobeno tak, aby dětem přinášelo radost. Cílem každé lekce je uvolnění nejenom tělesné, ale i duševní. 

Zpěváček

Zpěváček

Jak by to asi vypadalo, kdybychom si denně nezpívali? Odpověď je jasná: Smutně! A to rozhodně nechceme. Nacvičujeme známé lidové písničky za doprovodu klavíru, kytary či jiných rytmických nástrojů. Nebojíme se použít i ty netradiční. Rádi naše sestavy doplňujeme tanečkem. Hrajeme si na muzikanty – máme k tomu širokou nabídku Orffových nástrojů. Učíme se rozeznávat zvuky. Trénujeme sluchovou paměť. Často dostáváme různé hudební hádanky.

Vaření

Vaření

Občas si také něco sami uvaříme nebo upečeme. Můžeme to společně zbaštit nebo nechat pro maminku či tatínka. Baví nás míchat těsto, vykrajovat tvary, potírat a zdobit. Snažíme se připravovat nejen sladkosti, ale také zdravé, barevné pokrmy.

Šikulové

Šikulové

Chystáme různé tvořivé činnosti výtvarného nebo pracovního charakteru. Malujeme, kreslíme, modelujeme, lepíme, stříháme, skládáme a všechno nás to nesmírně baví. Kroužek nabízí rozvoj estetického cítění, tvořivosti, fantazie, vytrvalosti, rozvíjí jemnou motoriku.

Zahradník

Zahradník

Kroužek nabízí budování vztahu k přírodě, rostlinám, zvířatům, péči o zahrádku. Rozvíjí spolupráci, zodpovědnost, dále nabízí budování nových přátelství s našimi zvířecími mazlíčky. Děti se tak všemi smysly učí, co péče o zvířátka a zahrádku obnáší.

Pohádkování

Pohádkování

Učíme se vyrábět loutky, vlastní kostýmy, rozvíjíme dramatické cítění, tematicky zaměřený kroužek obsahující zpěv, recitaci, poslech pohádek, dramatické ztvárnění.

Hudebně pohybový

Hudebně pohybový

Taneční škola pro naše nejmenší nabízí prvky baletu, latinskoamerických rytmů, lidového folkloru. Multikulturní propojení tance.

Logohrátky

Logohrátky

Zábavná forma procvičování jazykových dovedností. V zásobě máme nespočet technik a činností k procvičení správné výslovnosti.

O děti pečuje stabilní tým profesionálů

Mgr. Magda Bartošová

Mgr. Magda Bartošová

zakladatelka a majitelka Tučňákova
Bc. Anežka Vyhnálková

Bc. Anežka Vyhnálková

pedagogický garant
Ing. Zuzana Tomić

Ing. Zuzana Tomić

pedagog, lektorka jógy
Kristýna Kaštovská, DiS.

Kristýna Kaštovská, DiS.

vedoucí pedagog v jesličkách
Bc. Adéla Tučková

Bc. Adéla Tučková

pedagog
Mgr. Oksana Vivcharyk

Mgr. Oksana Vivcharyk

provozní a estetická duše školky

Novinky ze školky

Zobrazit na Instagramu
Tučňákov
Tučňákov

Chcete rezervovat místo

nebo domluvit prohlídku?

Kontaktujte nás